Dětský den

Zatímco hlavní město Praha neustále váhá a dohaduje se, zda uspořádat nebo neuspořádat letní olympijské hry v roce 2016, v Hradešicích už 26. května 2007 proběhla najednou letní i zimní olympiáda. A to i bez referenda.Přijela opravdu spousta dětí, na malé Hradešice nevídaný počet. Celá akce se nesla v olympijském duchu, pořadatelé připravili klasické zahájení, deset olympijských soutěží, vyhlášení na stupních vítězů spolu s převzetím medailí a pohárů. V přestávce náročného odpoledne představili letečtí modeláři svoje poklady, v podvečer předvedli své umění piloti horkovzdušného balónu. Sportovci zakončili olympijský den ohňostrojem a diskotékou.

Řecký Diskobolos se svojí nosičkou vlajky Šárkou čeká na sportovce, kteří budou reprezentovat jeho zemi.

Představitel Černíče Milan a vlajkonoška Natálka.

Michal s Hynkem povedou sportovce Smrkovce.

Za Patrikem a Karolínkou se řadí vyslanci Hradešic.

Po slavnostním průvodu po stadionu čekají sportovci na oficiální zahájení olympijských her.

Důstojný Václav přivádí olympijskou vlajku.

Slavnostní vztyčení znaku olympiády a umístění všech vlajek zúčastněných států.

A je to tady! Na stadión vbíhá nositel olympijského ohně, až ze samotného Řecka k nám doběhl slavný Bekele.

Štafetu třímá náš nejslavnější sportovec Emil Zátopek. Před ním ji převzala jeho žena Dana.

Poslední, kdo měl tu čest nést olympijský oheň, byl legendární koulař  Jiří Skobla.

Ten zapálil olympijský oheň – to bylo napětí, jestli chytne.

Hurá, hoří!

Všem zúčastněným se viditelně ulevilo.

Skobla splnil svůj úkol.

Bohyně Markéta a Klára pózují po vypuštění holubic míru. Ty byly tak rychlé, že unikly fotografovi Martinovi.

Součástí dne byla i přehlídka leteckých modelů.

Bára asistuje při tenisovém utkání.

Důležitou disciplínou v rámci letních her byl trojskok.

S ním si poradili skvěle nejen kluci, ale i holky.

V této soutěži hodně záleželo na souhře.

Pavel  mohutně povzbuzoval.

Tady něco ze zimní olympiády – po vzoru Kateřiny Neumannové všichni na běžky.

Někdy musela pomoct maminka.

Basketbal ovládl Jirka dokonale.

Za ty nejmenší si někdy zasoutěžili rodiče.

Tady souboj generací – děda a babička Štěchovi proti vnoučatům.

Jednotlivé disciplíny si užívali i pořadatelé Milan a Nika.

Bylo horko a každý kousek stínu je třeba využít – Váša, Gábina a Andulka.

Zasportovala si i Monika.

Tady je na programu lední hokej.

Někteří rodičové vše sledovali pouze z dálky – tatínek Petr.

Vašek, vodič olympijské vlajky, opět v jiné roli, krmí hladové.

Velmi vyhledávaná soutěž – střelba ze vzduchovky.

Poslední vítězové na stupních vítězů, nejstarší sportovci celého dne. Máte naše uznání.